Analogų neturinti fotografijų paroda apie ilgiausią Kauno gatvę Rotušės aikštėje

Naujienos

kaunas PhotoSpalio mėnesį Kauno Rotušės aikštės lankytojus dienomis ir naktimis pasitiks analogų neturinti festivalio KAUNAS PHOTO paroda po atviru dangumi su užsienio menininkų darbais, sukurtais Kauno Savanorių prospekte. Tai baigiamasis festivalio akcentas, organitoriaus – VšĮ Šviesos raštas dalyvavimo Europos masto projekte “Flâneur: naujieji miesto naratyvai” rezultatas. Šią parodą lydi renginiai rugsėjo 30 d. ir spalio 1 d.

 

Rugsėjo 30 d., penktadienį, 16.30 val., KAUNAS PHOTO galerijoje „Meno forma“ (Savanorių pr. 166), parodos „Savanoriai“ apsuptyje vyks projekto “Flâneur: naujieji miesto naratyvai” parodos spaudos konferencija, dalyvaujant projekto vadovui Nuno Ricou Salgado („Procur.arte“, Portugalija);

Po jos, nuo 17 val., dalyvaujant parodos „Savanoriai“ autoriams, čia pat vyks turas su gidu. Savo fotografijų serijas sukurtas Kaune pristatys Mariuzs Forecki (Lenkija), Henrik Duncker (Suomija) ir menininkų kolektyvas The Caravan Gallery – Chris Teasdale ir Jan Williams (JK). Parodos akcentus sudės fotomeno festivalio vadovas Mindaugas Kavaliauskas;

spalio 1 d., vidurdienį Kauno rotušės aikštėje – oficialus parodos atidarymas. Čia lankytojus pasitiks interaktyvios instaliacijos pavidalo fotografijų paroda stikliniuose kubuose po atviru dangumi, veikianti dieną, o naktį įsižiebianti kartu su miesto žiburiais. Paroda bus galima vaikščioti, ant jos sėdėti, ilsėtis ir gėrėtis Kauno arterijos – Savanorių prospekto vaizdais.

kaunas photoKūrybinis projektas apie Savanorių prospektą KAUNAS PHOTO festivalyje užgimė dar 2009 m., meninei rezidencijai pakvietus buvusį kaunietį fotomenininką Darių Kuzmicką. Šis pasitelkė archajišką Camera Obscura techniką ir judriausios miesto gatvės vaizdus perkėlė į pastatų interjerus serijoje „Camera Obscura. Savanoriai“. Tęsdamas Savanorių prospekto tyrinėjimus 2016 m. programos „Flâneur – Naujieji Urbanistiniai Naratyvai“ metu fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO į menines rezidencijas pakvietė užsienio menininkus Sergiy Lebedynskyy (Ukraina / Vokietija), Henrik Duncker (Suomija), Mariusz Foreck (Lenkija) ir „The Caravan Gallery“ menininkus, Chris Teasdale bei Jan Williams (Didžioji Britanija). Pastarųjų kūrybinis metodas įtraukė gegužės mėnesį laikinai „Juzėje“ veikusį Savanorių prospekto muziejų. Skirtingos svečių kūrybinės technikos ir įžvalgos – puikus būdas visapusiškai atskleisti ilgiausios miesto gatvės kasdienybę.

Savanorių prospekto viduryje įsikūrusioje Galerijoje „Meno forma“ iki spalio 8 d. veikia paroda, nuosekliai pristatanti išvardintų menininkų kūrybą apie Savanorių prospektą. Kauno Rotušės aikštėje – siauresnės ir kitokios atrankos tų pačių užsienio menininkų darbų paroda, veikianti kiaurą parą iki spalio 23 d. Pasak festivalio vadovo Mindaugo Kavaliausko, ši paroda vainikuoja festivalio pastangas nešti naują fotografijos pristatymo viešojoje erdvėje kultūrą, papildant aplinką, o ne į ją įsibraunant, suteikiant jai patrauklumo. Parodai buvo ruošiamasi daugiau nei metus. Jos techninį ir erdvinį projektą sukūrė ir realizavo “Procur.arte” (Portugalija).

kaunas photoFestivalio svečiai netruko pastebėti, kad Savanorių prospektas – kontrastingas, nepasiduodantis apibendrinimams. Jis judrus ir sykiu ištuštėjęs, apleistas ir modernus, keliantis nuobodulį ir susižavėjimą. Socialinės fotografijos atstovas M. Forecki savo serijoje „Kaunas. Savanorių prospektas“ miesto pulsą matavo prospektu zujančiame viešajame transporte. Pasak jo, „žvelgdamas į praeivių ar miesto transporto keleivių veidus matai, kad jų čia nėra“ – žmonės paskendę savo mintyse, darbuose, muzikoje, socialiniuose tinkluose… Retam miestiečiui į galvą šautų mintis ramiai pasivaikščioti Savanorių prospektu, kuriuo kiekvienas skuba savo tikslo link. Tuo tarpu britų duetas „The Caravan Gallery“ projekte „Gatvės vaizdas“ įdėmiai įsižiūrėjo į šią kasdienybės sceną, iš žmonių, namų, biurų margumyno išskyrė dėmesio vertas detales. H. Duncker ne tik fiksavo pastatų geometrijos žaismą, bet ir ėmėsi dokumentuoti aplinkinėse parduotuvėse ar verslo įmonėse rastus daiktus, svečio akiai neįprastus objektus, pasakojančius apie kasdienius žmonių poreikius bei ilgiausios Kauno gatvės inspiruotas fantazijas. Lietingą 2015 m. lapkritį Kaune viešėjęs S. Lebedynskyy ėmėsi dokumentuoti istorinio perėjimo nuo sovietmečio prie Vakarų kultūros pėdsakus. Pasitelkęs analoginę nespalvotą fotografiją ir sovietinį fotopopierių menininkas savo fotografijas suasmenina, serijoje „Pagrindinės gatvės kronikos“ kuria ne atvaizdus, bet prisiminimus.

kaunas photoFotomeno festivalis KAUNAS PHOTO – vienintelis kasmetinis fotomeno festivalis Baltijos šalyse, rengiamas nuo 2004 metų. Pasauliniame fotografijos meno kontekste KAUNAS PHOTO žinomas kaip kylančių talentų ir premjerų festivalis, o Kinijoje leidžiamas žurnalas „PhotoWorld“ 2016 m. jį  pavadino šiuolaikinės fotografinės kultūros kryžkele Europoje. Festivalis bendradarbiauja su Europos fotografijos sąjunga ir yra pasaulinės „Festivals of Light“ organizacijos narys bei „Kūrybiškos Europos“ programos kofinansuojamo projekto „Flâneur: Naujieji urbanistiniai naratyvai“ dalyvis. KAUNAS PHOTO didieji rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, ES „Kūrybiška Europa“. Festivalio parodas parėmė „Epson“. Organizuoja VšĮ „Šviesos raštas“.

Www.KaunasPhoto.com

Dėl papildomos informacijos ir iliustracijų kreiptis  festival@kaunasphoto.info865077895.