Gyvūnų globos dienos 2016 renginiuose lankysis Vatikano atstovas

Naujienos

Šeštadienį Kaune minima Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, diena. Ketvirtus metus iš eilės Kauno senamiesčio bendruomenės organizuojamas renginys savo dydžiu ir renginių gausa jau peraugo į tarptautinio masto įvykį, suburiantį tūkstančius gyvūnų mylėtojų ir augintojų.

pasaulinė gyvūnų dienaŠiais metais kauniečius savo vizitu pagerbs ir Šventojo Sosto atstovas Lietuvoje apaštališkasis nuncijus Pedro López Quintana, aukosiantis Šv. Mišias.

„Renginys jau tapo tradicine miesto švente visai šeimai, tačiau nepraranda ir sakralumo. Nepaisant renginių įvairovės, Šv. Mišios ir gyvūnų palaiminimas išlieka pagrindiniu akcentu“, – sako  Aistė Grybauskienė „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovė.

Šventės ištakos

Miesto vizitine kortele tapęs renginys pirmą kartą surengtas 2013 metais. Tuomet aktyviai miesto gyvenimą budinanti Kauno senamiesčio bendruomenė sulaukė kunigo Paulius Sauliaus Bytauto vizito.

pasaulinė gyvūnų dienaIniciatyviems kauniečiams kunigas priminė legendą apie Šv. Pranciškų, kuris suprato gyvūnų kalbą, bendravo su jais ir globojo. Taip pat pasidalino noru Lietuvoje suburti žmones, mylinčius ir globojančius gyvūnus, kaip kad tai daroma visame katalikiškame pasaulyje.

„Sužinojom, kad, pavyzdžiui, kaimyninėje Lenkijoje gyvūnų globos diena yra ypatingai mėgstama visos šeimos šventė. Minios maldininkų su gyvūnais renkasi draugėn, juos laimina  vyskupai, vėliau vyksta šventė, kur bendraujama, dalinamasi patirtimi. Pas mus tuo metu nieko nevyko“, – prisimena A. Grybauskienė.

Visą laisvą laiką Kauno senamiesčio vystymui ir gaivinimui skirianti kaunietė, į renginių grafiką tuomet įtraukė ir gyvūnų dienos šventės organizacinius darbus. Pirmaisiais metais užgimė ir tradiciniai šventės akcentai – Šv. Mišios, gyvūnų palaiminimas ir eisena su augintiniais.

„Jau po pirmo karto buvo akivaizdu, jog tokio renginio žmonėms labai reikėjo, – prisimena A. Grybauskienė. – Pamatėme, kad gyvūnų augintojai turi daug bendrų temų, nori dalintis patirtimi, ieško atsakymų į jiems rūpinčius klausimus. Tad kasmet renginį tik plėtėme.“

Pramogos vaikams ir šeimai

gyvunu-dienos-nuotraukos-gerda-photograhpy-89Pasak „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovės, po pirmojo sėkmingo bandymo, gyvūnų dienos šventė pasipildė edukacinėmis zonomis, įvairiais konkursais ir net tokiais renginiais, kaip pranciškoniškos košės virimas.

Į renginį buvo pradėta kviesti veterinarijos klinikas, veislynus, pasienio ir policijos kinologus, Lietuvos zoologijos sodo atstovus ir kitas organizacijas, kurių veikla susijusi su gyvūnais. Šiais metais naujienų dar daugiau.

„Visų pirma keičiasi vieta. Renginys ir eisena keliasi į Kauno pilies vidinę zoną, nes pernai pilies lomoje, jau sunkiai betilpome. Ypatingai daug dėmesio ir naujovių skirta vaikams“, – pasakoja A. Grybauskienė.

Specialiai mažiesiems bus įrengta pramogų zona, su vaikų kambariais, batutais ir smaližių oaze. Pasirodymus dovanos Baltijos cirko artistai, o jų įrengtoje edukacinėje zonoje galima bus susipažinti ir išbandyti cirko inventorių.

gyvunu-dienos-nuotraukos-gerda-photograhpy-85„Be tradicinių klubų ir kilmingų veislynų pristatymų, pirmą kartą renginio teritorijoje bus sukurta kaimo zona, su avimis, ožkomis, vištomis ir kitais gyvūnais, kuriuos galima pamatyti tik kaime pas močiutes“, – pasakoja renginio organizatorė.

Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, dienos renginyje vyks ir labdaros akcija ,,Sukurk jiems namus”. Geradarių padovanotos būdos bus dekoruojamos miestiečių, padedant M.Martinaičio dailės mokyklos auklėtiniams. Vėliau nauji namai iškeliaus į gyvūnų prieglaudas.

Šventės metų gyvūnų augintojai galės konsultuotis su veterinarijos gydytojais ir kitais specialistais dėl įvairių ligų, alergijų, skiepų, tinkamos mitybos, veisimo ar kitais klausimais.

Sulaukė ir nuncijaus dėmesio

Kauno Senamiestyje vyksiantį renginį šiemet savo vizitu planuoja pagerbti ir Šventojo Sosto atstovas Lietuvoje, arkivyskupas Pedro López Quintana. Apaštališkasis nuncijus Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje aukos Šv. Mišias, palaimins gyvūnus bei dalyvaus eisenoje aplink Kauno pilį.

„Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, diena yra itin svarbi mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir nuncijus noriai prisideda prie šio renginio. Biblijoje rašoma, kad dievas sukūrė visus gyvūnus, žemės išteklius, o žmogus turi juos saugoti, globoti ir rūpintis. Ši diena puiki proga tai prisiminti ir susimąstyti“, – sako pranciškonas br. Juozapas Marija Žukauskas.

pasaulinė gyvūnų dienaPasak jo, ši diena yra švenčiama ir populiari visame katalikiškame pasaulyje ir jam smagu matyti, kaip grupės entuziastų iniciatyva ši diena tapo Kauno miestelėnų švente.

Organizatoriai primena, kad  Šv. Pranciškus buvo visų gyvūnų globėjas. Renginyje laukiami ne tik šunys, kurie kol kas sudaro daugumą dalyvių, čia galima atvykti ir su beždžionėlėmis, jūrų kiaulytėmis, pitonais, papūgėlėmis, šimtakojais ar žirgais. Laukiami ir tie, kurie dar neturi savo augintinių – renginyje veiks ,,Būsimo šeimininko akademija”.

 

Renginio pradžia 10:30 Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje, po kurios vyks iškilminga eisena aplink Kauno pilį. Vidurdienį prasidės pramoginė dalis su veislynų ir kitų klubų, organizacijų, kinologų pasirodymais bei programomis.

Facebook įvykis

Kauno senamiestis gyvai